Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Korra Efsanesi Genel Bilgiler

+6
brkcbbr
Ramses
Tophrak
DeathChase
zuko_mai
Aylin
10 posters
YazarMesaj
Aylin
Aylin

Ateş Ulusu

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Empty
MesajKonu: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPtsi Ağus. 08, 2011 11:34 am

Yazıyı kendi blogumdan çaldım. Evet, çok üşengecim Korra Efsanesi Genel Bilgiler 3834476909

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Tumblr_l6x1xcwOxL1qb6iyio1_400

Korra Efsanesi hakkında bu zamana kadar öğrendiğimiz her şeyi bir yazıda toplamak istedim. Comic-Con fuarındaki paneller sayesinde resimlerle desteklenmiş bir özet yazabilirim...

Korra Efsanesi

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Avatar_Legend_of_Korra

Korra Efsanesi, Avatar:Son Hava Bükücü serisinin 70 yıl sonrasını anlatıyor. Avatar Aang artık ölmüş ve yeni Avatar Güney Su Kabilesinden Korra isimli bir kız olmuştur. Korra'nın 4 elementte ustalaşması ve tıpkı Aang'in yaptığı gibi dünyaya barış ve huzur getirmesi gereklidir...

Korra ve Arkadaşları

İnatçı, dikbaşlı, hırçın ve asi bir Avatar olan 16 yaşındaki Korra'nın birbiriyle kardeş iki yakın arkadaşı var. İsimleri Mako ve Bolin olan kardeşlerden Mako ateş bükücüyken, Bolin toprak bükücüdür. Farklı ulusların bir arada yaşadığını ve ulus farkı gözetmeksizin insanların birbiriyle evlenebildiğini görebiliyoruz bu kardeşler sayesinde.

Mako

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 487px-Mako2

Mako biraz Zuko'ya benzetilmeye çalışılmış. Yani Korra Efsanesi'nin yakışıklısı Mako olacak gibi görünüyor... Ayrıca Mako Japonca bir isimmiş.

Bolin

Korra Efsanesi Genel Bilgiler X2_75591b1

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 387px-Bolin2

Bolin, Mako'nun toprak bükücü kardeşi. Bolin abisi Mako'ya göre biraz daha aptal bir karakter. Bolin, Çince bir isim ve "Yağmur" anlamına geliyor.

Korra Efsanesinde de "Avatar Grubu"nun iki hayvan arkadaşı bulunuyor (Appa ve Momo'nun yerini dolduramazlar tabi ki...) Bunları tanıyalım...

Naga

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 275px-Korra_SDCC_poster_cropped

Naga, ilk serideki Appa'nın yerini alacak gibi görünüyor. Beyaz bir kutup ayısı olan Naga'nın dişi olduğu biliniyor. Korra, Nagayı binek olarak kullanıyor.

Pabu

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Fire_Ferret

Mako ve Bolin kardeşlere ait olan bu tatlı kırmızı gelinciğin adı, Pabu. Pabbo ismi Kore dilinde salak ve aptal anlamına geliyor. (Hayvanın günahı neydi de bu ismi koydular bilmiyorum...)

Tenzin ve Ailesi

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 222px-Tenzin_Family

Ateş bükmeyi Mako'dan, toprak bükmeyi Bolin'den öğrenen Korra'nın öğrenmesi gereken son element hava elenmentidir. Hava Bükücülerin sayısı az olduğu için Korra'nın eğitim alabileceği fazla insan yoktur elbette...

Tenzin

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Tenzin

Aang ve Katara'nın 3 çocuğu olmuştur ve sadece bu çocuklardan en büyüğü olan Tenzin hava bükme yeteneğine sahiptir. Tenzin'in tam ismi, Tenzin Gyatso'dur. Duyarlı Avatarımız Aang, Keşiş Gyatso'nun anısına çocuğuna bu ismi vermiş...

Tenzin'in kişiliğine gelirsek, Tenzin babasından daha ciddi ama aynı zamanda espri yeteneğinede sahip bir insan. Çok sakin bir yapıya sahip olan Tenzin, çocukları yüzünden bazen sakinliğini yitirebiliyor Smile

Babası tarafından eğitilen Tenzin, Pema adında bir kadınla evlenmiş. Üç çocukları var. İsimleri, Meelo (erkek), Ikki (kız) ve Jinora (kız)...

Pema

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 428px-Pema

Tenzin'in eşi olan Pema, bükme yeteneğine sahip değil. Şu anda 4.çocuğuna hamile Smile

Jinora

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 443px-Jinora3

Jinora, Tenzin ve Pema'nın en büyük çocuğu.Ikki ve Meelo adında iki kardeşi olan Jinora tam bir kitap kurduymuş Smile

Ikki

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 482px-Ikki2

Tenzin ve Pema'nın ortanca çocuğu olan Ikki, eğlenceli, çılgın, yerinde duramayan ve hızlı konuşan bir kız...

Meelo

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 390px-Meelo3

Tenzin ve Pema'nın en küçük çocuğu olan Meelo'nun kişiliği hakkında henüz bir bilgi verilmedi (Görünüşüne bakarak söylüyorum...salak gibi biraz.)

Bükücülere Karşı Kurulan Topluluk: The Equalist

Bükme yeteneğine sahip olan ve olmayan insanlar yüzyıllardır barış içinde yaşamalarına rağmen son zamanlarda birbirlerine düşmanlık beslemeye başlamıştır. Anti-bükücüler isimli topluluk etrafında toplanan insanlar bükücülere düşman kesilmiştir. Anti-Bükücülerin korkutucu derecede güçlü bir lideri de vardır...

Korra Efsanesi Genel Bilgiler OmanHD

Yukarıda resmini gördüğümüz kişi Anti-Bükücülerin lideri Oman'dır. İsminde bile hayır olmayan Oman, yüzünü bir maskeyle gizlemektedir. "Anti-Bükücü" ismi yerine The Equalist yani Eşitlikçiler isminin kullanılacağı Comic-Con 2011 fuarında açıklanmıştır. The Equalist grubunun amacı Bükücülere ve bükücülüğe karşı gelmek, isyan çıkarmaktır. Grubun yönetim merkezi ise RepubliCity. The Equalist grubunda bükücülük yeteneğine sahip olmayan insanlar bulunmaktadır. Aşağıdaki resimde fragmanda da gösterilen tuhaf giyimli Eşitlik yanlılarını görüyoruz,

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Special_Equalist

Equalist sözcüğünü nasıl çevirirler bilmiyorum ama ben düz mantık Eşitlikçiler dedim. Buna yakın bir kelime olarak çevrilir büyük ihtimalle.

Metal Bükücü Polis Teşkilatı

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 359px-Metalbending_Cops

Metal Bükücü Polisler bizzat Toph Bei Fong tarafından eğitim görmüştür. Görevleri Republic Cityde düzeni sağlamak ve suçla mücadele etmektir.

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 329px-Bei_Fong

Metal Bükücü Polislerin şimdi ki şefi, Toph Bei Fong'un kızı Bei Fong'dur. Babası hakkında bir bilgi verilmeyen Bei Fong, annesi gibi toprak bükücüdür. Bunun yanında metalde bükebilmektedir...

Yepyeni Bir Şehir: Republic City

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Republic_City

Republic City’i “Cumhuriyet Şehri” olarak çevirebiliriz.

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 678px-Republic_City_Park

Republic City Avatar Aang ve Ateş Lordu Zuko tarafından keşfedilmiş. Burada bütün uluslar, bükücüler ve bükme yeteneğine sahip olmayan insanlar bir arada yaşıyor. Kalabalık ve büyük bir şehir olmanın getirdiği birçok sorunu da var elbette... The Equalist grubunun yönetim merkezi olan bu şehirde suç oranları oldukça yüksek. Korra'nın bunlarla da mücadele etmesi gerekecek...

Şehir oldukça güzel görünüyor. Ayrıca körfeze bakan büyük bir Aang heykeli de bulunuyor,

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Gold_Aang

Korra Efsanesi Genel Bilgiler Aang_statue

Oldukça gelişmiş bir şehir olan Republic City, otomobillerin, motosikletlerin, uzun uzun binaların, asma köprülerin ve popüler bir şehir parkının bulunduğu büyük bir ada...

Hava Tapınağı Adası

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 479px-AT_Island

Fragmanda da gördüğümüz bu adanın adı, Hava Tapınağı Adası (Air Temple Island)... Tenzin ve ailesi bu adada yaşamını sürdürüyor...

Ada, Republic City’nin yakınında bulunuyor.

Bölüm Sayısı ve Çıkış Tarihi

Korra Efsanesi Genel Bilgiler 199px-Korraposter

Korra Efsanesi 2 sezondan oluşacak. İlk sezon 12 bölüm, ikinci sezon 14 bölüm olacak. Toplamda 26 bölüm olan Korra Efsanesi'nin 2011 yılının Kasım ayında çıkması planlanıyor. Bu tarihin 2012 yılına kayma olasılığı da yüksek...

http://www.avatarfan.blogcu.com
zuko_mai
Usta Bükücü
Usta Bükücü

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPtsi Ağus. 08, 2011 5:50 pm

Çok yardımcı oldu ne olduğunu bir türlü çözememiştim Very Happy . Çok güzelmiş merakla bekliyorum. Paylaşım için teşekkürler Smile
DeathChase
Bükücü
Bükücü
DeathChase

Hava Gezgini

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPtsi Ağus. 08, 2011 8:45 pm

Meelo engin minyatürü gibi bir şey olmuş. Razz
Sabırsızlıkla bekliyorum,her ne kadar ilk serinin yerini alamayacak olsa da. Very Happy
Aylin
Aylin

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Ağus. 09, 2011 3:24 pm

Meelo, Aang'in küçük bir kopyası olacakmış diye duydum ama...feci tipsiz çizmişler çocuğu. Kafası bile yamuk yani Happy!
Tophrak
Prenses
Prenses
Tophrak

Toprak Krallığı

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Ağus. 09, 2011 5:05 pm

Tamam işte Anng'in kopyası Very Happy
Ramses
Prens
Prens
Ramses

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Ağus. 09, 2011 5:12 pm

Aman Very Happy Aang 1 numara. Hiçte tipsiz değil yani gayet yakışıklı Very Happy
Tophrak
Prenses
Prenses
Tophrak

Toprak Krallığı

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Ağus. 09, 2011 9:43 pm

Gale adamın, Aang yakışıklı, Draco şapşal(onu diyen sendin değil mi ayöylegüldümkigözler)...

Ramses seni hiç anlamıyorum
Ramses
Prens
Prens
Ramses

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Ağus. 09, 2011 9:54 pm

Özür dilerim kabacamı oldu Very Happy Neden anlamıyosun? Neyi anlamadın söyle belki daha iyi ifade ederim kendimi Very Happy
Tophrak
Prenses
Prenses
Tophrak

Toprak Krallığı

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 2:49 pm

Krakterlere bakış açını xD
Ramses
Prens
Prens
Ramses

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 2:55 pm

Eeeeveeeeett. Yapıcak bişey yok o halde Very Happy
Ramses
Prens
Prens
Ramses

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPerş. Ağus. 11, 2011 6:54 am

Benden güzel bi flood bakın ne buldum Razz

Mako:
bir ateş bükücü ve de Korra'nın arkadaşlarından biridir, "karanlık ve düşünceli" olarak tarif edilir. Mako, Bolin ile beraber United Republic'de Pro-Bending adında bir spora katılmaktadır. Orjinal seride de Iroh'u seslendirmiş olan ve 2006 yılında hayıtını kaybeden actor'nun ölümünün ardından bu isim verilmiştir.
Aylin
Aylin

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPerş. Ağus. 11, 2011 2:43 pm

Güzel bilgi. Ben biliyordum tabi ki Happy!

Hatta Makoyu seslendiren adam Mako için "Çok yakışıklı bir karakter" demişti. Falan filan yani küçük minik pıtırcık bilgiler Happy!

"Chi Blocking ne ya? Ne ki bu?" demiş, sözlükten anlamına bakmış ve hiçbir sonuca ulaşamamıştım. Geçen gün otururken düşündüm...düşündüm...ve evet! Chi Blocking Ty Lee'nin yaptığı şey olabilir miydi?! Evet, olabilirdi ayöylegüldümkigözler

Chi Blocking, Equalistlerin kullandığı teknik. Bükme yeteneğine sahip olmadıkları için Chi Blocking tekniğini kullanıyorlar. Vücudun önemli noktalarına vurarak rakiplerini etkisiz hale getiriyorlar. Ayrıca Ty Lee, Chi Blocking tekniğinin bilinen ilk ustası.

Çakralı bir açıklama yapacaktım ama sonra çakranın Narutoda olduğunu hatırladım ayöylegüldümkigözler
brkcbbr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyC.tesi Mart 31, 2012 6:20 am

hjjkhkjhjk
keşiş aang
Vatandaş
Vatandaş
keşiş aang

Hava Gezgini

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPaz Nis. 08, 2012 1:29 pm

Çok güzel bilgiler ve 2. bölüm çıktı 3. bölüm ayın 14'ünde çıkıcak.
AshNazg
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPerş. Nis. 12, 2012 8:37 pm

keşiş aang demiş ki:
Çok güzel bilgiler ve 2. bölüm çıktı 3. bölüm ayın 14'ünde çıkıcak.
14 nisanda Televizyonda 1. Bölümü yayınlanıcak. Kimbilir Belki 1. ve 2. Bölümü yayınlayan Korranation 3. bölümüde yayınlar.
Ancak Erken yayınlanmassa 3. Bölüm 28 nisanda yayınlanıcak. Çevirisi felan 30 Nisanı bulabilir.
Tophrak
Prenses
Prenses
Tophrak

Toprak Krallığı

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptySalı Mayıs 01, 2012 2:15 pm

brkcbbr demiş ki:
hjjkhkjhjk

Özür dilerim ama sizin konuştuğunuz dil bu forumda konuşulmuyor. Rica ediyorum mesajınızı siliniz!
B1L4L
Bükücü
Bükücü
B1L4L

Hava Gezgini

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyÇarş. Ağus. 15, 2012 2:21 am

güzel bir şeye benziyor bi ara izlerim inşallah.
XKorraX
Yeni Üye
Yeni Üye
XKorraX

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Korra Efsanesi Genel Bilgiler   Korra Efsanesi Genel Bilgiler EmptyPerş. Ağus. 16, 2012 10:08 am

2 bölüme kadar izledim,güzel ama eskisinin yerini tutar mı bilmem Very Happy

Korra Efsanesi Genel Bilgiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Korra Efsanesi Posteri ve Fragmanı!
» Konu Açmaya Yardımcı Bilgiler
» Korra Gifler
» Korra-Teknoloji
» Korra Kimdir?